5.1.2021 | Velká většina běžné populace vnímá fenomén domácího násilí jako závažné či podstatné téma zasahující významnou část společnosti. Zlehčují ho spíš muži. Fyzické i psychické násilí může dle většiny dotázaných způsobit stejně závažnou újmu. Naproti tomu sexuální násilí ve vztahu dle názoru české veřejnosti tak zásadní šrám na oběti nezanechá. Vyplývá to z kvantitativního výzkumu, který pro Nadaci Vodafone, realizoval FOCUS. Na výzkumu spolupracovaly výzkumnice Sociologického ústavu AV ČR a Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy zveřejněného k Mezinárodnímu dni za odstranění násilí páchaného na ženách (25.11.). Zjištění poslouží k dalšímu rozšiřování bezplatné mobilní aplikace Bright Sky pro řešení domácího násilí, kterou Nadace Vodafone v Česku provozuje.
1.1.2021 | Agentura Focus ve spolupráci s polskou výzkumnou agenturou IMAS provedla reprezentativní výzkum veřejného mínění na dospělé populaci České republiky a populaci Polské republiky ve věku 15-65 let. Výzkum proběhl v ČR ve dnech 6. - 20. prosince 2019 a v PL 18. - 30. října 2019. Výběrový vzorek tvořilo v Česku 1005 a v Polsku 1028 respondentů vybraných metodou kvótního výběru na základě pohlaví, věku, vzdělání, velikosti obce a kraje bydliště. Cílem výzkumu bylo zmapování vztahu české a polské veřejnosti k biopotravinám.
1.1.2018 | FOCUS ke své práci potřebuje spolehlivé a pracovité lidi, protože bez nich by nemohl nabízet svým klientům služby a výzkumy v té nejlepší kvalitě.
21.2.2016 | Podle nového průzkumu Státní zemědělské a potravinářské inspekce považuje více než čtvrtina dotazovaných různou kvalitu potravin v Evropě za manipulaci. Skutečný důvod podle spotřebitelů spočívá v tom, že výrobci šetří na dražších surovinách. Mezi nejvíce falšované potraviny podle spotřebitelů patří zejména uzeniny, marmelády či lihoviny. Podle ministra zemědělství je důležitá edukace zákazníka a jeho zpětná vazba obchodníkovi.
1.10.2015 | FOCUS, Marketing & Social Research provedl v rámci pravidelného omnibusového šetření v červnu 2015 reprezentativní výzkum trhu týkající se konzumace piva v České republice.
Vzorek dotázaných je reprezentativní na populaci ČR z hlediska pohlaví, věku, vzdělání, velikosti sídla a kraje, kde dotázaní žijí. Vzorek byl pořízen kvótním výběrem na základě dat ČSÚ, 2011 a pozdějších aktualizací. Dotázáno bylo 1020 respondentů ve věku 18 a více let, z nich 772 alespoň někdy pije pivo nebo pivní nápoje. Interval spolehlivost: max. ± 3,53% na 95% hladině významnosti.
Čtvrtina respondentů uvádí, že vůbec nepije pivo ani radlery. Častěji se k pití piva a pivních nápojů hlásí kuřáci, muži a lidé nižšího věku.
Téměř polovina (48%) konzumentů udává, že vypije nejvýše dva půllitry týdně. Více než dvě pětiny 44% mezi třemi a deseti půllitry, 8% pak více než deset půllitrů týdně.
Nízkou spotřebu piva mají zejména ženy (75% udává nejvýše 2 půllitry týdně), lidé se SŠ s maturitou nebo vysokoškolským vzděláním, nezaměstnaní, lidé v domácnosti a studenti. Naopak konzumenti, kteří vypijí více než 11 půllitrů týdně, jsou více zastoupeni mezi: pravidelnými kuřáky, muži, manuálně pracujícími, lidmi s příjmy, geograficky v Praze, regionech Severozápad a Severovýchod.
A co vy, kolik piv týdně vypijete a kolik denně?
Chcete-li si stáhnou produktový léták omnibusu včetně cen, učiňte zde.
O konzumaci piva v ČR vás budeme dále informovat