Aktuálně
Hospodaření domácnosti v roce 2024

14.3.2024 | Zdražování, vysoké ceny energií a vysoká míra inflace se promítly a dále promítají do spotřebitelského chování českých domácností. Meziročně se zhoršila aktuální situace domácností a výhled do budoucna stále není příznivý, je ovšem optimističtější než před rokem. Dílčí poklesy v plánovaném šetření či změně nákupního chování lze připisovat již realizovaným změnám v předchozím roce.

celý článek

TISKOVÁ ZPRÁVA: BIOPOTRAVINY OPTIKOU ČESKÉ A POLSKÉ VEŘEJNOSTI

1.1.2021 | Agentura Focus ve spolupráci s polskou výzkumnou agenturou IMAS provedla reprezentativní výzkum veřejného mínění na dospělé populaci České republiky a populaci Polské republiky ve věku 15-65 let. Výzkum proběhl v ČR ve dnech 6. - 20. prosince 2019 a v PL 18. - 30. října 2019. Výběrový vzorek tvořilo v Česku 1005 a v Polsku 1028 respondentů vybraných metodou kvótního výběru na základě pohlaví, věku, vzdělání, velikosti obce a kraje bydliště. Cílem výzkumu bylo zmapování vztahu české a polské veřejnosti k biopotravinám.

celý článek

Hledáme spolehlivé tazatele pro dlouhodobou spolupráci

1.1.2018 | FOCUS ke své práci potřebuje spolehlivé a pracovité lidi, protože bez nich by nemohl nabízet svým klientům služby a výzkumy v té nejlepší kvalitě.

celý článek

Čechům vadí dvojí kvalita potravin v Evropě, ukázal průzkum. Nevěří těm z Polska, Číny a Německa

21.2.2016 | Podle nového průzkumu Státní zemědělské a potravinářské inspekce považuje více než čtvrtina dotazovaných různou kvalitu potravin v Evropě za manipulaci. Skutečný důvod podle spotřebitelů spočívá v tom, že výrobci šetří na dražších surovinách. Mezi nejvíce falšované potraviny podle spotřebitelů patří zejména uzeniny, marmelády či lihoviny. Podle ministra zemědělství je důležitá edukace zákazníka a jeho zpětná vazba obchodníkovi.

celý článek

Přinese EET vyšší výběr daní?

29.9.2015 | Na potenciální přínosnost zavedení elektronické evidence tržeb pro vyšší výběr daní nemá česká populace jednoznačný názor.

Třetina (31%) populace je přesvědčena, že zavedení elektronické evidence tržeb sebou přinese i lepší výběr daní. Opačný názor sdílí více než čtvrtina (27%) respondentů. Většina (42%) však neumí vliv EET na výběr daní posoudit. Plyne to z omnibusového výzkumu reprezentativního na populaci ČR starší 18 let, který FOCUS uskutečnil pomocí face to face rozhovorů s více než 1000 respondentů.

Z jednotlivých socio-ekonomických kategorií hodnotí zavedení elektronické evidence tržeb pozitivně především osoby v domácnosti (43 % souhlasí, 30 % nesouhlasí), opačný názor mají hlavně osoby samostatně výdělečně činné, podnikatelé a živnostníci, jichž by se toto opatření především dotklo (23 % souhlasí, 39 % nesouhlasí). Nesouhlasí také nezaměstnaní (16 % souhlasí, 41 % nesouhlasí). Názor, že zavedení elektronické evidence tržeb bude prospěšným krokem, sdílejí častěji lidé s vysokoškolským vzděláním (38 %) a osoby s nejvyšším socioekonomickým statusem A (43 %).

Autor: Zdeněk Dytrt (dytrt@focus-agency.cz)

© 2015 Focus Agency
vytvořilo Anything Studio